سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

با روش هاي طبيعي زيبا شويد

5 دوشنبه 20 مهر 1394
خانم ها راز جذابيت‌شان را در جعبه لوازم آرايش مي‌دانند. در حالي كه اين درست نيست و عوامل مختلفي در زيبايي يك زن دخيل است كه آرايش تنها يكي از آنهاست.

اگر مي خواهيد شما هم بدون آرايش زيباتر به نظر برسيد با ما همراه شويد. نكته هايي وجود دارد كه به شما كمك مي كند تا بدون آرايش زيباتر شويد...

اگر به بسياري از بانوان امروزي بگوييم كه آرايش را از زندگي‌شان حذف كنند، گويي حق نفس كشيدن را از آنها سلب كرده‌ايم. آنها تمام راز جذابيت‌شان را در جعبه لوازم آرايش مي‌دانند. در حالي كه اين درست نيست و عوامل مختلفي در زيبايي يك زن دخيل است كه آرايش تنها يكي از آنهاست. به اين نكات توجه كنيد:

حس كنيد زيبا هستيد

بله، به همين راحتي. احساس زيبا بودن داشته باشيد. شما نبايد تصور كنيد چهره‌اي پرعيب و ايراد داريد و فقط و فقط از طريق آرايش مي‌توانيد به حد طبيعي زيبايي برسيد. در همين لحظه سعي كنيد تصوير مناسب‌تري از چهره‌تان براي خود مجسم نماييد و احساس كنيد زيبا و دوست‌داشتني هستيد. شما جذاب و چشم نوازيد. اين را با تمام وجود حس كنيد. اگر بشدت به آرايش وابسته شده‌ايد و بدون آرايش سرسوزني اعتماد به نفس نداريد، اين كار را به صورت تدريجي انجام دهيد و تعداد لوازم آرايش كه هر روز استفاده مي‌كنيد را كمتر كنيد. شما به خودي خود زيبا هستيد و نيازي به آرايش غليظ نداريد.

پوست مهم‌ترين ركن زيبايي است

شايد قبلا جوش يا كك و مك داشته‌ايد و آنها را براحتي با قشري از كرم مي‌پوشانده‌ايد. اين اشتباه‌ترين كار است. شما بايد به پوست‌تان رسيدگي كنيد و عذر و بهانه نياوريد كه وقت نداريد. رسيدگي به پوست الزاما وقت و هزينه زيادي نمي‌برد و روش‌هاي آسان و ارزان فراواني براي انجام اين كار وجود دارد. پوست‌تان را مرتب بخور دهيد، ماسك بگذاريد، آبرساني كنيد و صورت‌تان را بارها به مدت 10 ثانيه در تشت كوچك حاوي آب خنك قرار دهيد. پوست نقش مهمي در زيبايي ايفا مي‌كند. آن را با قشري از پودر و كرم نپوشانيد كه در درازمدت تاثير عكس خواهد داد.

ابروان در جهت طبيعي

هر سال يك مدل ابرو مد مي‌شود و خانم‌ها هم تابعش مي‌شوند، اما واقعيت آن است كه هر كس براي مرتب كردن ابرو بايد به فرم چهره‌اش اهميت دهد. نزد آرايشگر قهاري برويد و در اين زمينه از او كمك بخواهيد. اگر ابروانتان را زياد برداشته‌ايد و به همين دليل، بعضي قسمت‌هاي آن كم پشت شده، هر روز آن نقاط را با روغن نارگيل يا روغن زيتون ماساژ دهيد. ماساژ ابرو با تركيب روغن كرچك و روغن بادام شيرين به مدت دو ماه معجزه خواهد كرد.

شفاف باشيد

برخي لوازم آرايش فقط براي درخشان كردن شما ساخته شده‌اند و شما مي‌توانيد با استفاده از آنها بيشتر بدرخشيد، بي‌آن‌كه رنگ غيرطبيعي خاصي را به چهره خود اضافه كرده باشيد. ريمل بدون رنگ، برق لب، كرم‌هاي ساده مي‌توانند چهره شما را زيباتر كنند بدون آن‌كه از حالت طبيعي خارج كنند.

تغذيه خوب داشته باشيد

تغذيه خوب نقشي بسيار موثر در سلامت و خوش اندامي ما دارد، اما شايد از تاثير بسزاي آن در زيبايي پوست و موي خود غافل باشيم. تغذيه سالم كيفيت زيبايي هر فردي را به اوج مي‌رساند. ميوه و سبزيجات تازه بخوريد، پروتئين مصرف كنيد و روزانه هشت ليوان آب بنوشيد.

لب‌هايي زيبا داشته باشيد

هر شب پيش از خوابيدن به مدت دو دقيقه به آرامي مسواك را روي لب‌هايتان بكشيد يا كمي عسل روي آنها بماليد. صبح كه از خواب بلند مي‌شويد، شاهزاده خانمي هستيد كه زيباترين لب‌ها را دارد.

لبخند بزنيد

چارلي چاپلين گفته: «هر چهره‌اي با لبخند زيباتر است»، لبخند بزنيد و محبت‌تان را به اطرافيان نشان دهيد. لبخند ارزان‌ترين و شايد موثرترين عامل زيبايي شماست.

موها

مو هم نقش بسيار موثري در چهره دارد. براي كوتاه كردن موها نزد آرايشگر ماهري برويد. آنها را قشنگ ببنديد يا بافت‌هاي زيبايي به كار ببريد. ماسك مو بزنيد يا با روغن‌هاي تقويت‌كننده‌اي مثل روغن زيتون ماساژ دهيد. هيچ‌گاه دورو‌بر رنگ‌هاي غيرطبيعي نرويد. رنگ‌هاي نارنجي، صورتي و مانند اينها زيبايي را از چهره شما مي‌گيرند. اگر مي‌خواهيد موهايتان را رنگ كنيد، آنها را به رنگي طبيعي نزديك و متناسب با پوست صورت‌تان درآوريد.

 

منبع: بيتوته