سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

با اين ريمل مژه هاي خود را پر پشت كنيد

5 سه شنبه 28 مهر 1394
براي تقويت و پرپشت شدن مژه ها بهترين ريمل، ريمل طبيعي و گياهي است كه با مواد مفيد براي مو مي توان در خانه تهيه كرد.

طرز ساخت ريمل طبيعي و گياهي براي تقويت و پرپشت شدن مژه ها

ريمل طبيعي علاوه بر زيبايي مژه ها موجب تقويت و پرپشت شدن مژه ها مي شود كه با مواد طبيعي و روغن هاي گياهي مفيد براي مو و مژه به سادگي در خانه ساخته مي شود.

چگونه ريمل طبيعي و گياهي خانگي بسازيم؟

ريمل طبيعي روغن كرچك و پوست گردو براي زياد شدن مژه

براي تهيه اين ريمل طبيعي نياز به كمي وازلين، روغن كرچك، اسانس پوست سبز گردو و روغن لاوندر داريد. با تهيه اين ريمل به راحتي مي توانيد مژه هاي تان را تقويت و رشد آنها را تحريك كنيد. يك ظرف بلوري نشكن برداريد. 15 گرم وازلين سفيد رنگ را درون آن قرار دهيد و آن را روي حرارت غير مستقيم بگذاريد تا موم ذوب شود. سپس 4 تا5 گرم روغن كرچك، يك گرم روغن پوست سبز گردو و يك گرم عصاره لاوندر را به آن اضافه كنيد و بگذاريد سرد شود. مي توانيد هر شب يك قطره از اين كرم را قبل از خواب با سرانگشتان تان روي مژه ها بماليد. ماساژ مژه ها و ريشه آن با اين روغن مژه هاي تان را در كمتر از 3 هفته بلند، پرپشت و مشكي مي كند به گونه اي كه شما از اين پس از مصرف ريمل بي نياز مي شويد.

ريمل طبيعي مغز فندق و بادام براي تقويت مژه هاي كم پشت 

قوطي ريميلتان را تميز كرده ، مغز گردو يا فندوق و يا بادام را كوبيده با يكي دو قطره روغن زيتون مخلوط كرده و استفاده نمائيد كه هم نور چشم را زياد كرده و هم مژه ها را تقويت مي كند در ضمن توجه داشته باشيد كه روغن زيتون زياد نباشد كه شُره مي كند. 

طرز ساخت ريمل طبيعي و خانگي با روغن زيتون براي تقويت و پرپشت شدن مژه

دستور ساخت ريمل طبيعي و گياهي موم و روغن زيتون 

مواد لازم:

نصف يك قاشق غذاخوري موم

 نصف قاشق غذاخوري روغن زيتون

 يك قاشق غذاخوري مغز قلم گوسفند

موم را با حرارت غيرمستقيم بخار آب جوش ذوب كنيد. مغز قلم را به آن افزوده و تركيب را هم بزنيد. در حال هم زدن تركيب روغن زيتون را قطره قطره به محتواي درون ظرف اضافه كنيد.

ريمل را پس از سرد شدن در يكي از ظروف مخصوص نگهداري ريمل بريزيد. 

روش ساخت ريمل طبيعي و خانگي روغن كرچك

يك برس ريمل قديميتون و يا يك ظرف لاك قديمي را بشوييد و با اين مواد پر كنيد:1/4 ظرف را با روغن كرچك و 1/2 ظرف روغن ويتامين E و 1/4 ظرف ژل آلوورا. 

اين مواد رو با برس ريملتون با هم تركيب كنيد.روغن كرچك مژه هاتون رو ضخيم ميكنه. روغن ويتامين E مژه را بلند ميكنه و در نهايت ژل آلوورا رشدش رو تسريع ميكنه. اين محلول رو براي شش هفته هر شب به مژه ها بماليد. 

 

منبع: نمناك