سالم باشیم

سلامت پوست

خانه/سلامت پوست

اگزما و محرك هاي آن را بشناسيد

5 جمعه 20 فروردين 1395
اگزما نوعي خشكي پوست است كه وخيم ترين نوع برون ريزي آن به صورت كورك هايي آبدار است

اگزما نوعي خشكي پوست است كه وخيم ترين نوع برون ريزي آن به صورت كورك هايي آبدار است.

اگزما به دو شاخه ي اصلي تقسيم مي شود:

اگزماي نوع اول يا اگزماي تماسي: اين نوع همان طور كه از اسمش پيداست بر اثر تماس فرد با موادي به وجود مي آيد كه به آن ها حساسيت دارد، مثلا پودرهاي شوينده، انواع خاصي از پارچه ها، لاتكس، چسب زخم، عطرها و نوع خاصي گياه و كلر در استخر.

اگزماي نوع دوم يا اگزماي آتوپيك: ابتلا به اگزماي آتوپيك به دليل عوامل ژنتيك است. عموما اگزماي آتوپيك نوعي حساسيت به ذرات گرد و غبار موجود در خانه است. البته حساسيت به انواع خاصي از غذاها نيز مي تواند عامل به وجود آورنده ي اين نوع اگزما باشد.

عوامل محرك غذايي: معمولا هنگامي كه كودك از شير مادر گرفته شده و تغذيه را با شيرگاو شروع مي كنيم، دچار اگزما مي شود. سويا را نيز مي بايست يكي از عوامل محرك اگزما در نظر گرفت. اغلب افرادي كه مي خواهند شيرگاو را از رژيم غذايي حذف كنند، شير سويا را جايگزين آن مي كنند.

ديگر خوراكي هاي محرك عبارتند از: تخم مرغ، پرتقال و گندم. با حذف دقيق و دوره اي هر كدام از اين عوامل محرك اگزما در شماست.

اسيد هاي چرب: در افراد مبتلا به اگزما معمولا يا سوخت و سازهاي اسيدهاي چرب به درستي صورت نمي گيرد يا اين كه ميزان اسيدهاي چرب موجود در رژيم غذايي آن ها به اندازه كافي نيست.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب راهنماي درمان با غذا/ دكتر سوزانا اليوير/ مترجم: رقيه عليزاده/ ناشر:پيك فرهنگ/ص:224