سالم باشیم

دیابت

خانه/دیابت

اين عوامل بر ديابت مؤثرند

5 چهار شنبه 24 شهريور 1395
در حال حاضر، افسردگي رايج ترين بيماري است كه حدود يك پنجم افراد را به هرحال در مرحله اي از زندگي آن ها مبتلا مي كند

در حال حاضر، افسردگي رايج ترين بيماري است كه حدود يك پنجم افراد را به هرحال در مرحله اي از زندگي آن ها مبتلا مي كند. اين حالت در هر سني مي تواند به وجود بيايد. اما شيوع آن معمولا بين بيست و چهار تا چهل و پنج سالگي است.

در حالي كه، گاهي اوقات احساس ناراحتي يا بي حالي كردن امري كاملا معمولي است. افسردگي عارضه اي جديدتر است كه در آن فرد احساس مي كند اين اندوه هميشگي و پايدار خواهد بود.

ماهي هاي روغني: ماهي هاي روغني منابع سرشاري از اسيدهاي چرب هستند. براي مقالبه با افسردگي خوردن يك وعده غذا و ترجيحا دو يا سه وعده از اين ماده خوراكي در هفته توصيه مي شود.

كنترل قندخون: بالا و پايين بودن ميزان قندخون بر خلق و خوي ما تاثير مي گذارد. استفاده از رژيم غذايي كه در هر وعده، حاوي پروتئين، مقادير زيادي سبزي هاي بنشني، سبزي ها و ميوه ها باشد و در آن غلات سبوس دار را جايگزين غلات تصفيه شده كرده باشيم در تثبيت ميزان قندخون و در نتيجه تعادل رفتاري ما مؤثر است. مغز به ميزان قند موجود در خون بسيار حساس است.

الكل: بسياري از مردم مي خواهند از طريق نوشيدن مشروبات الكلي به مقابله با افسردگي بپردازند. حال آن كه چنين كاري در بيش تر موارد باعث وخيم شدن اوضاع مي شود.

 

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب راهنماي درمان با غذا/ دكتر سوزانا اليوير/ مترجم: رقيه عليزاده/ ناشر:پيك فرهنگ/ص 204