سالم باشیم

تناسب اندام

خانه/تناسب اندام

ايروبيك و تناسب اندام

5 يکشنبه 2 خرداد 1395
انجام تمرين هاي ايروبيك توانايي قلب و ريه را براي حمل اكسيژن به عضلات بهبود مي بخشد. ورزش ايروبيك به شما كمك مي كند تا با خستگي كمتري به فعاليت بپردازيد.

انجام تمرين هاي ايروبيك توانايي قلب و ريه را براي حمل اكسيژن به عضلات بهبود مي بخشد. ورزش ايروبيك به شما كمك مي كند تا با خستگي كمتري به فعاليت بپردازيد.

به طور كلي، هر فعاليتي كه باعث بالارفتن ضربان قلب شود تمرين هاي هوازي به حساب مي آيد. بعضي از تمرين هاي ايروبيك كه بيشتر رايج است عبارتند از: پياده روي تند، دويدن، دوچرخه سواري، شنا و نرمش.

براي بهبود تناسب اندام از طريق انجام تمرين هاي ايروبيك لازم نيست فعاليت فوق العاده اي انجام دهيد. بسياري از فعاليت هاي روزانه را اگر به طور مرتب و حداقل با شدت متوسط انجام دهيد به شما كمك خواهد كرد تا تناسب اندام بهتري داشته باشيد.

 

فعاليت هاي عادي زير به عنوان فعاليت ايروبيك محسوب مي شود:

جارو كردن يا شستن زمين( شايد با موزيك داراي آهنگ تند)

جمع آوري برگ درختان، برگ روبي يا چمن زني

بيرون بردن سگ

بالا رفتن از پله در محل كار به جاي استفاده از آسانسور

پياده رفتن به رستوران به جاي رانندگي

 

شدت تمرين ها چقدر بايد باشد؟

به منظور بهره بردن از تمرين هاي ايروبيك بايد به حدي فعاليت كنيد كه ضربان قلب شما بالا برود. تمرين هاي ايروبيك را در حدي انجام دهيد كه تلاش خود را احساس كنيد ولي نه آنقدر شديد باشد كه به نفس تنگي بيفتيد. از همه مهم تر، به صداي بدن خود گوش فرادهيد. اگر احساس مي كنيد تمرينها خيلي شديد است از شدت آن بكاهيد. در اين صورت خطر مصدوميت را كاهش مي دهيد.

 

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب ورزش و درمان بيماري ها/ برايان س. لوتلتز و ايگناسيو ريپول/ مترجم: دكتر فرزين حلبچي و دكتر مهران عسگري/ ناشر: اميد دانش/ ص:165