سالم باشیم

سلامت مو

خانه/سلامت مو

انواع ماسک برای موخوره

5 شنبه 2 خرداد 1394
پیشنهاد می کنم قبل از استفاده کردن از شامپوهای خارجی و مواد شیمیایی، اول این مطلب را بخوانید.

شاید خیلی ها فکر کنند که ماسک فقط برای صورت بکار می رود. اما در این مقاله شما را با چهار نوع ماسک کاملا طبیعی آشنا می کنیم که برای درمان موخوره کمک زیادی می کنند. پیشنهاد می کنم قبل از استفاده کردن از شامپوهای خارجی و مواد شیمیایی، اول این مطلب را بخوانید.


طرز تهیه و روش استفاده از ماسک های:


▪ موز و عسل
▪ تخم مرغ و پرتغال
▪ دانه شنبلیله و ماست
▪ روغن کرجک و رزماری

موز و عسل


طرز تهیه:
پوست یک موز را بکنید و لهش کنید، کمی هم عسل به آن اضافه کنید. برای دریافت نتیجه‌ی بهتر، کمی هم شیر به آن اضافه کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید.

روش استفاده:
ماسک را روی پوست سرتان بمالید و حدود 20 دقیقه، یا تا زمانی که ماسک خشک شود صبر کنید. سپس سرتان را با شامپوی همیشگی‌تان بشویید. این راه درمان خانگی، باید در حدود 2 هفته موخوره‌ی شما را کمتر کنید.

تخم مرغ و پرتغال


طرز تهیه:
دو تخم مرغ را بشکنید و کمی هم آب پرتقال به آن بیفزایید تا حالت خمیری به خود بگیرد.

روش استفاده:

این خمیر را به موها یا به انتهای تار موهایتان بمالید. سپس موهایتان را با یک کلاه مخصوص حمام بپوشانید، تا بوی تخم مرغ اذیتتان نکند. حدود 30 دقیقه صبر کنید و بعد با شامپوی همیشگی‌تان، سرتان را بشویید. این راه درمانی حتی می‌تواند موهای خشک را نیز درمان کند.


دانه شنبلیله و ماست


طرز تهیه:
مقداری دانه‌ی شنبلیله را به مدت 1 ساعت در آب بخیسانید. حالا دانه‌ها را با کمی آب آسیاب کنید تا خمیری بدست بیاید. مقداری هم ماست و آب لیموترش به مخلوطتان بیفزایید تا ماسکتان ساخته شود.

روش استفاده:
این ماسک را به موها و پوست سرتان بمالید.موهایتان را با کلاه مخصوص حمام بپوشانید و 30 دقیقه‌ای صبر کنید. سپس موهایتان را با شامپو بشویید. این ماسک، حتی می‌تواند خشکی موها ناشی از آلودگی هوا را نیز بهبود بخشد.

روغن کرجک و رزماری


طرز تهیه:
عصاره‌ی گیاه رزماری را بهمراه مقداری آب حدود 10 دقیقه بجوشانید. هنگامی که این جوشانده خنک شد، از صافی ردش کنید و در کاسه بریزیدش. حالا مقداری روغن کرچک درون کاسه بریزید.

روش استفاده:
این ترکیب را بخوبی مخلوط نمایید و به موها و پوست سرتان بمالید. این ماسک عالی، در کمترین زمان ممکن مشکل موخور‌ه‌ی شما را کاهش خواهد داد.

به امید موهایی سالم و لحظه هایی زیبا
کاری از گروه محتوای سالم باش