سالم باشیم

سلامت پوست

خانه/سلامت پوست

انواع ماسك با كدو حلوايي!

5 دوشنبه 14 دي 1394
يادتان باشد كه كدو سرشار از ويتامين A و پتاسيم است مواردي كه شما نمي‌توانيد مشابه آن را (به خاطر استفاده از ميوه تازه) در هيچ كرم يا ژل آرايشي پيدا كنيد.

اگر شما هم از آن دسته افرادي هستيد كه تصور مي‌كنند كدو تنبل فقط در آشپزخانه كاربرد دارد. همين الان اين فكر را از ذهن خود بيرون كنيد چون كدو تنبل يكي از مواد معجزه‌آسا براي تقويت پوست و مو است. در واقع اين ماده غذايي سرشار از ويتامين‌ها و آنتي‌اكسيدان‌هايي است كه سلامت پوست و مو را حفظ و بهبود مي‌بخشند.

ويتامين C آن باعث از بين بردن راديكال‌هاي آزاد در بدن مي‌شود و در نتيجه ظهور علائم پيري را به تعويق مي‌اندازد. كاروتن موجود در كدو باعث حفظ و نگهداري رطوبت پوست مي‌شود انواع ديگر از خانواده ويتامين B كه در كدو يافت مي‌شوند باعث بهبود گردش خون در پوست شده كه منجر به شادابي پوست شما مي‌شود (همانطور كه ورزش يوگا عمل مي‌كند) و از طرفي مانع بروز جوش و آكنه در پوست مي‌گردد. ما در اينجا به شما طرز تهيه يكنوع حالت دهنده مو، اسكراب بدن و ماسك صورت را كه از كدو حلوايي تهيه شده‌اند آموزش مي‌دهيم. با تهيه و استفاده از اين تركيبات ظاهري جوانتر و شادابتر را تجربه خواهيد كرد.

يادتان باشد كه كدو سرشار از ويتامين A و پتاسيم است مواردي كه شما نمي‌توانيد مشابه آن را (به خاطر استفاده از ميوه تازه) در هيچ كرم يا ژل آرايشي پيدا كنيد!

طرز تهيه ماسك مو

يك‌ دوم فنجان كدو حلوايي پخته را با ۲ قاشق غذاخوري عسل بخوبي مخلوط كنيد تمام آن چيزي كه براي موهايي درخشان‌تر نياز داريد همين دستور ساده است! آن را روي موي خود به آرامي بماليد و اجازه دهيد ۱۵ دقيقه روي موهايتان بماند. سپس موهاي خود را زير دوش بشوئيد.

طرز تهيه ماسك صورت

پوست شما پس از استفاده از اين ماسك، بسيار شفاف و نرم خواهد شد بطوريكه شما آبرساني به زير پوست خود را كاملاً احساس مي‌كنيد.

مواد لازم:

  • پوره كدوي پخته شده ۲ فنجان
  • ماست ۴ قاشق غذاخوري
  • عسل ۴ قاشق غذاخوري
  • بادام آسياب شده ۲ قاشق چايخوري
  • روغن زيتون نصف قاشق چايخوري

تمام مواد فوق را با هم مخلوط كرده و بعد از اينكه پوست صورت خود را تميز و كمي مرطوب نموديد، به آرامي از مخلوط فوق روي آن بماليد (با پشت قاشق) بگذاريد ۱۰-۵ دقيقه به همان حالت بماند. آنزيم‌هاي موجود در كدو در حضور رطوبت (آب) فعاليت بيشتري دارند. (علت مرطوب نمودن پوست قبل از كاربرد ماسك) سپس به آرامي با پارچه نمناكي صورت خود را پاك نمائيد باقيمانده مخلوط فوق را در يخچال براي استفاده در طول هفته قرار دهيد. اگر در طول هفته ۲ تا ۳ بار از اين ماسك استفاده كنيد، تغيير قابل توجهي در پوست خود مشاهده خواهيد كرد.

طرز تهيه اسكراب بدن

مواد لازم

  • پوره كدو يك‌ دوم فنجان
  • روغن نارگيل يك‌ چهارم فنجان
  • شكر قهوه‌اي يك‌ چهارم فنجان
  • دارچين يك‌ دوم قاشق چايخوري

روغن نارگيل و دارچين هر دو خاصيت آنتي‌باكتريال دارند كه در صورت وجود جراحت يا زخمي در بدن شما، مانع از التهاب و عفوني شدن آن مي‌شوند. بهتر است براي جلوگيري از كثيف‌كاري اين اسكراب را در داخل حمام استفاده كنيد. تركيب مواد فوق نه تنها يك رايحه مطبوع و منحصر بفردي ايجاد مي‌كند بلكه پوست‌هاي مرده را لايه برداري كرده و رطوبت مناسبي به پوست شما مي‌دهد. مي‌توانيد به جاي شكر قهوه‌اي از كپسول‌هاي ويتامين E هم استفاده كنيد مواظب باشيد موقع استفاده از پوستتان تراوش نكند.

 

منبع: زيباشو دات كام