سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

افزايش طول عمر مژه مصنوعي

5 دوشنبه 25 آبان 1394
تميز و بهداشتي نگه داشتن مژه مصنوعي‌هايتان مي‌تواند عمر آنها را افزايش دهد و شما هم مي‌توانيد دوباره و دوباره از آنها استفاده كنيد و آنها مثل روز اول نو باشند.

آيا مژه مصنوعي‌هايتان را تميز نگه مي‌داريد؟ مي‌دانيم، بعد از پايان يك روز خسته كننده، اضافه كردن يك گام ديگر به برنامه‌ي زيباييتان مي‌تواند سخت و طاقت و فرسا باشد، اما وقتي مژه مصنوعي‌هايتان براي ماه‌ها قابل استفاده باشند، اين سختي را به جان خواهيد خريد.
تميز و بهداشتي نگه داشتن مژه مصنوعي‌هايتان مي‌تواند عمر آنها را افزايش دهد و شما هم مي‌توانيد دوباره و دوباره از آنها استفاده كنيد و آنها مثل روز اول نو باشند. ريمل و چسب مژه مصنوعي، هردو مي‌توانند موهاي واقعي مژه مصنوعي‌ها را خشك كرده، و همچنين باعث پيچ و تاب الياف مصنوعي بشوند.
به اضافه، مژه‌هاي مصنوعي فرسوده، مي‌توانند باكتري‌ها را با خود حمل كنند كه استفاده‌ي طولاني مدت از آنها مي‌تواند باعث آسيبب ديدن چشم‌ها شود. چند راه براي تميز كردن مجموعه مژه‌هايتان وجود دارد و ما قول مي‌دهيم كه اين راه‌ها، سريع و آسان باشند. مژه مصنوعي‌هايتان از شما تشكر خواهند كرد.

چسب را پاك كنيد

چسب خشك شده مي‌تواند به مرور زمان باعث شود شكل مژه‌ها تغيير كنند و آنها را پيچ و تاب دهد. به علاوه، چسب خشك شده، دامي براي باكتري‌هاست. با استفاده از يك موچين به آرامي و بدون كندن موهاي مژه، چسب را از آنها جدا كنيد.

آن ها را در آب گرم بشوييد

يك ظرف تميز را با مقداري آب گرم پر كنيد و مژه‌هارا براي ۳۰ ثانيه داخل آن قرار دهيد تا هرگونه ريمل، سايه چشم و ديگر باقي مانده‌هاي آرايش از آن پاك شود. آب داغ نيز يك انتخاب خوب براي مواد آرايشي سرسخت است، اما فقط براي مژه‌هايي با الياف مصنوعي. مژه‌هايي با موي انسان و يا خز ممكن است فر و حالتشان را در آب جوش از دست بدهند.

پاك كردن و ضد عفوني كردن

مژه‌ها با الياف مصنوعي مي‌توانند با مواد الكلي پاك شوند، اما براي مژه‌هايي با موي واقعي بايد از موادي بر پايه‌ي آب استفاده كرد. مثل بعضي از پاك كننده‌هاي آرايشي كه بر پايه‌ي الكل نيستند، بنابراين مژه‌ها خشك نخواهند شد. از پايه تا نوك يك مژه مصنوعي خشك را با الكل و يا پنبه‌ي خيس شده با پاك كننده‌ي آريشي تميز كنيد، تا هرگونه مواد آرايشي كه قبلا سست شده از روي آن پاك شود.

از مجموعه‌هاي فانتزي با احتياط استفاده كنيد

مثل لباس‌هايي كه فقط بايد توسط خشك شويي شسته شوند، بعضي مژه‌هاي مصنوعي نياز به مراقبت ويژه دارند. در آب قرار دادن و يا دستمال كشيدن مژه‌هايي كه حاوي ذرات تزئيني مثل اكليل، پر و يا زيور آلات بزرگ هستند، يك اشتباه بزرگ است، اما پاك كردن چسب و يا تميز كردن آن با يك پنبه آغشته به مواد بهداشتي براي ضد عفوني كردن، هنوز از كار‌هاي لازم براي مرتب نگه داشتن مژه‌ها هستند. بنابرين شما همچنان مي‌توانيد از مژه مصنوعي‌هاي زرق و برق دار مورد علاقه‌تان، مدت زمان بيشتري استفاده كنيد.

 

منبع: بيتوته