سالم باشیم

پوکی استخوان

خانه/پوکی استخوان

استخوان سالم با چاي سياه

5 دوشنبه 4 آبان 1394
اگر جزء طرفداران چاي هستيد، يك نويد برايتان داريم؛ ما به شما استخوان هاي سالم و مستحكم را مژده مي دهيم!

چاي يا قهوه؟ شما كدام يك را ترجيح مي دهيد؟

هنگام خستگي و خواب آلودگي چاي بهتر شما را سرحال مي آورد يا قهوه؟ اگر جزء طرفداران چاي هستيد، يك نويد برايتان داريم؛ ما به شما استخوان هاي سالم و مستحكم را مژده مي دهيم!

چاي سياه بنوشيد تا استخوان سالم داشته باشيد

نوشيدن چند فنجان چاي سياه بدون شير در طول روز با قوي تر شدن استخوان ها و عدم شكستگي آنها ارتباط مستقيمي دارد. بر اساس يكي از آخرين تحقيقات انجام شده، زناني كه در طول روز حداقل سه فنجان چاي مي نوشند 34 درصد كمتر از ديگران در معرض ابتلا به آرتروز قرار دارند.
 هم چنين، شكستگي استخوان در اين گروه از زنان 43 درصد كمتر از ديگران اتفاق مي افتد.
اگرچه تا كنون دليل اصلي چنين اتفاقي مشخص نشده است؛ ولي دانشمندان بر اين باور هستند كه فلانوئيد(نوعي آنتي اكسيدان) موجود در چاي مي تواند نقش تأثيرگذاري در ويژگي استحكام بخشي چاي به استخوان ها داشته باشد.
 از همين رو، به زنان ميانسالي كه از شكستگي استخوان هايشان ترس دارند و دائما به فكر راهي براي جلوگيري از اين اتفاق هستند توصيه مي شود مصرف روزانه سه فنجان چاي يا بيشتر را در طول روز را فراموش نكنند. 

بنابراين، اگر علاقه مند به مصرف نوشيدني هاي كافئين دار هستيد و بايد صبح خود را با نوشيدني گرم كه قدرت انرژي بخشي داشته باشد آغاز كنيد، پيشنهاد دانشمندان به شما چاي است. نوشيدني كه نه تنها خواب را از چشمان فراري مي دهد بلكه سلامت و استحكام استخوان هاي شما را هم تضمين مي كند.

 

منبع: آكاايران