سالم باشیم

تناسب اندام

خانه/تناسب اندام

اسباب تفریح و خوشی مثل ورزش

5 سه شنبه 23 تير 1394
هنگام انتخاب فعالیت ها، قدرت خلاقیت خود را به کار ببندید. هر خانواده ای با دیگران متفاوت است.

ورزش را به اسباب تفریح و خوشی تبدیل کنید

هنگام انتخاب فعالیت ها، قدرت خلاقیت خود را به کار ببندید. هر خانواده ای با دیگران متفاوت است. کاری کنید که بچه ها را به جنب و جوش وادارید. می توانید با ایده های زیر شروع کرده، و بعد خودتان چیزهایی را به آن اضافه کنید.
فعالیت خانوادگی می تواند سفری تفریحی به زمین بازی، بازی بسکتبال در یک پارکینگ اختصاصی، دوچرخه سواری یا فقط چند دقیقه نرمش دسته جمعی باشد. فعالیت های بلامقدمه و عجله ای هم می تواند سرگرم کننده باشد، اما اگر زمان معینی را در روز یا هفته وقتی همه افراد خانواده دور هم هستند به این کار اختصاص دهید امکان دستیابی به هدف، بیشتر خواهد بود. در برنامه هفتگی دست کم سه فعالیت ورزشی دسته جمعی بگنجانید.
فقط برای قدم زدن بیرون نروید. بچه ها را به یک سفر ماجراجویانه برای کشف گنج ببرید.
فقط ندوید، حین دویدن ادای گوریل را در بیاورید یا مثل زنبور بال بال بزنید. قدم هایتان را مثل عنکبوت بردارید. شبیه خرگوش بالا و پایین بپرید و مانند گربه بدن خود را بکشید.
از بازی های پرنشاطی مثل گرگم به هوا، توپ بازی (شوت زدن) یا هفت سنگ استفاده کنید، که سرعت بالایی هم دارند.
یک دژ بسازید.
ببینید چه کسی می تواند علف های هرز بیشتری را از باغچه درآورد یا کدام یک می توانند آشغال های بیشتری را از اطراف خانه جمع آوری کنند.
هربار که برای راهپیمایی در طبیعت یا دوچرخه سواری با خانواده بیرون می روید، مسافت پیموده شده را روی نقشه تعیین کنید و به بچه ها نشان دهید که اگر قرار بود این مسافت را به طور مستقیم طی کنید به کجا می رسیدید.
برنامه هایی را در زمینه راه پیمایی در طبیعت، اسکی کردن، بازی زیرآبی با لوله تنفسی و یا به اردو به اتفاق خانواده تهیه و تنظیم کنید. یک توپ هم با خودتان ببرید تا مواقعی که در طول راه اتراق می کنید از آنها استفاده کنید.
مسابقات دوستانه ای را در میان همسایه ها مثل والیبال، بسکتبال، و اکسیت بازی سازمان دهید.
لازم نیست فعالیت خانوادگی حتما یک برنامه ورزشی سازمان یافته باشد، هدف فقط به تحرک واداشتن کودکان است. فعالیت های تفریحی مثل قایم باشک بازی، گرگم به هوا یا شمع گل پروانه می توانند برای سوزاندن کالری بهبود وضع سلامتی بسیار عالی باشند.
فعالیت ها باید سرگرم کننده و دارای تنوع باشند. به خاطر داشته باشید که بسیاری از بازی های بچگانه ماهیت ورزشی دارند.

کاری از گروه محتوای سالم باش

کتاب جامع سلامت خانواده /اسکات لیتین/ ترجمه: مهدی نصر اصفهانی/ ناشر: تیمورزاده/ ص57