سالم باشیم

تناسب اندام

خانه/تناسب اندام

از كي ورزش را شروع كنيم؟

5 سه شنبه 24 آذر 1394
براي شروع به ورزش، مشاوره و متخصص فيزيوتراپي مي تواند شما را راهنمايي و مطمئن كند كه چگونه به درستي ورزش كنيد تا بيشترين فايده را از آن بدست آوريد.

براي اغلب افراد شروع به برنامه ورزشي مشكل تر از انجام آن مي باشد. آيا در سال نو آرزو براي شروع به ورزش داشته ايد. و بعدا متوجه شده ايد كه فكر كردن به باشگاه ورزشي كسل كننده است؟

همانطور كه اهداف موقعيت شغلي مهم است، برنامه ريزي زماني ورزش هم به همان اندازه كه برنامه هاي غذايي و رعايت منظم مراقبت هاي پزشكي اهميت دارد. اغلب بيماران، تعهد و ادامه ورزش صبحگاهي را ترجيح مي دهند. به اين ترتيب از اشتغال فكري در مورد خودداري از ورزش كردن را در سراسر روز محفوظ مي نمايند. هر زماني را براي ورزشي انتخاب مي كنيد خوب است، مهم اين است كه آن را ادامه دهيد.

چنانچه در طول مدت راه رفتن درد يا مشكلي احساس نكرديد، مي توانيد مدت تمرين ورزشي را اضافه كنيد، بدين ترتيب كه هر بار 5 تا 10 دقيقه بر مدت تمرين بيفزاييد، تا مقاومت شما بيشتر شود. در اين مورد نيز هدف نهايي توانايي ورزش كردن به مدت 30 تا 40 دقيقه و حداقل سه يا چهار مرتبه در هفته مي باشد. افزايش تدريجي مدت زمان ورزش بهتر از تحمل شديد ورزش و يا خطر آسيب و از پا درآمدن است.

پس از متعهد شدن به برنامه ورزشي روزانه، بايد آن را ادامه دهيد. براي انجام اين كار از تقويم استفاده كرده و روزهايي را كه تمرين مي كنيد يادداشت نموده و علامت گذاري نماييد. در هر روز مدت و فاصله اي را كه تمرين كرده ايد، بنويسيد. به خاطر داشته باشيد كه پوكي استخوان شما يك شبه ايجاد نشده، و ماه ها وقت لازم است كه استخوان ها قوي شوند.

امكان دارد كه بهبودي وضع استخوان ها در مدت چند هفته و يا يكي دو ماه اتفاق افتد، ولي نبايد در ادامه تمرين هاي ورزشي توقف نماييد.

چنانچه اطمينان نداريد كه چگونه برنامه ورزشي خود را شروع كنيد به فكر مشاوره و يك دستور از متخصص فيزيوتراپي باشيد. متخصص فيزيوتراپي مي تواند شما را راهنمايي و مطمئن كند كه چگونه به درستي ورزش كنيد تا بيشترين فايده را از آن بدست آوريد. همچنين او به شما كمك مي كند تا استفاده مناسب از گرماي مرطوب و يا ديگر درمان هاي كمك كننده را در صورتي كه در مدت برنامه دچار درد يا سختي مفاصل شديد را انجام دهيد.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب پيشگيري و درمان پوكي استخوان/ دكتر هريس ماكميان، دبرا فولگوم بروس/ مترجم: دكتر فروغ شفيعي/ناشر: عبادي فر/ ص134