سالم باشیم

زناشویی

خانه/زناشویی

احياي رابطه زناشويي با مرور خاطرات گذشته

5 پنج شنبه 3 دي 1394
نقل خاطرات روزهاي اول آشنايي به احياي رابطه زناشويي كمك مي كند. زنده كردن آن خاطرات بر افزايش سطح عاشقي تاثير مستقيم دارد.

نقل خاطرات روزهاي اول آشنايي به احياي رابطه زناشويي كمك مي كند. زنده كردن آن خاطرات نه تنها بر افزايش سطح پي اي اِي (ماده شيميايي مسئول حس "عاشقي") تاثير مستقيم دارد، بلكه درباره ي اينكه در شرايط فعلي چه مي توانيد بكنيد، يا بهتر است بكنيد، ايده هاي خوبي به شما مي دهد.

وقتي زندگي پر مشغله مي شود يا مشكلي پيش مي آيد، زوج ها اغلب از انجام كارهايي كه براي رابطه لازم است و آنها را به هم نزديك مي كند دست مي كشند. در ضمن، اين فرصت را هم از دست مي دهند كه به هم نشان دهند هنوز چقدر به يكديگر علاقه دارند و براي رابطه شان ارزش قائلند. اما راه حل اين مشكل، آسان است. با بازگرداندن اوقات شيرين گذشته، عشق هم باز مي گردد.

به ماه ها و سال هاي اول زندگي تان بازگرديد و به چيزهايي فكر كنيد كه بيش از همه از انجامشان لذت مي برديد. آيا به پياده روي مي رفتيد، هديه مي داديد و مي گرفتيد، روزها با هم به گردش مي رفتيد، شب ها تنها با هم فيلم مي ديديد؟

فهرستي از دلپذيرترين خاطرات تان تهيه كنيد و ترتيبي بدهيد تا آن اوقات خوش را از نو تجربه كنيد.

اگر به ياد آوردن خاطرات آن روزها برايتان سخت است، سري به آلبوم عكس ها بزنيد و رهسپار جاده ي خاطرات شويد. حتي بهتر اين است كه اين كار را در كنار هم انجام دهيد.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب بهبود روابط زناشويي به زبان آدميزاد/ پائولا هال/ مترجم: ليلا رسولي/ناشر: هيرمند/ ص122