سالم باشیم

تناسب اندام

خانه/تناسب اندام

آموزش چند حركت براي ورزش صبحگاهي

5 دوشنبه 2 آذر 1394
ورزش صبحگاهي هميشه مورد توجه بوده و توصيه شده در اوايل روز با چند دقيقه ورزش يك روز خوب را براي خودتان رقم بزنيد. اگر قصد داريد صبح ها ورزش كنيد به اين نكات توجه داشته باشيد...

ورزش و سلامتي جسماني جزيي مهم در زندگي يك شخص مي باشد و هيچ كس از بدني سالم و با اندام متناسب بدش نمي آيد. موضوعي كه امروز مي خواهيم به آن اشاره كنيم آموزش چند حركت براي ورزش صبحگاهي است، موضوعي كه با رعايت كردن آن و استفاده هر روزه مي توانيد فردي سالم و شاداب باشيد.

آموزش چند حركت براي ورزش صبحگاهي:

ورزش صبحگاهي هميشه مورد توجه بوده و توصيه شده در اوايل روز با چند دقيقه ورزش يك روز خوب را براي خودتان رقم بزنيد. اگر قصد داريد صبح ها ورزش كنيد به اين نكته توجه داشته باشيد كه وقتي از خواب بيدار شديد زمان خوبي براي ورزش نيست! شايد بعضي از افراد چند دقيقه بعد از جدا شدن از تختخواب ورزش را شروع كنند و مشكلي نداشته باشند، اما دقت كنيد وقتي شما از خواب بيدار مي شويد بدن هنوز در خواب است و ضربان قلب پايين است. پس اگر در اين موقعيت ميل به ورزش داريد، چند حركت كششي كفايت مي كند.
ولي اگر مي خواهيد ورزش شما مقدار هيجان بيشتري داشته باشد حداقل يك ساعت بعد از بيداري يا  اگر صبح زود از خواب بيدار شده ايد از ساعت ۸ صبح به بعد ورزش صبحگاهي را انجام دهيد. حركاتي را براي شما آماده كرده ايم كه مي توانيد در ورزش صبحگاهي خود بگنجانيد.

قبل از انجام اين حركات به چند نكته توجه كنيد:

ابتدا بدن را با چند حركت كششي  آماده كنيد و چند حركت را هم به گرم كردن اختصاص دهيد. خوب، شما الان آماده انجام اين حركات هستيد.

۱- پوش آپ

 حركت پوش آپ را ۷ بار انجام دهيد.

۲- كرانچ


چند حركت شكم در ابتداي روز ايده خوبي است! اين حركت را ۱۰ بار تكرار كنيد.

۳- اسكوات 


حركت اسكوات عضلات پا را به خوبي درگير مي كند و موجب تقويت اين عضلات مي شود. اسكوات را ۱۰ مرتبه تكرار كنيد. مي توانيد از صندلي استفاده كنيد، يا مانند الگو حركت را انجام دهيد.

۴-Mountain Climbers  يا كوهنوردي

دست ها را روي زمين بگذاريد و پاها را رو به عقب دراز كنيد. به نوبت پاها را به طرف داخل بدن بياوريد به نحوي كه زانو تا محدوده آرنج و مماس با آن جلو بيايد، سپس پا را عوض كنيد. حركت پاها را پشت سر هم و بدون مكث انجام دهيد. اين حركت را ۲۰ بار تكرار كنيد.

۵- بالا آوردن زانو يا درجا دويدن

صاف بايستيد، سپس زانو را تا ناحيه كمر بالا بياوريد و حركت دست ها ( دست و پاي مخالف) را هم همانگ انجام دهيد. اين حركت را ۵۰ مرتبه انجام دهيد، سعي كنيد خيلي يواش انجام ندهيد.

۶-لانگز

حركت لانگز براي تقويت عضلات چهار سر ران(جلو ران) يك حركت عالي است. يكي از پاها را به اندازه يك گام جلو بگذاريد، سپس زانو را خم كنيد و پايين برويد، دقت كنيد نبايد زانو پاي عقب زمين را لمس كند، براي هر پا ۷ بار اين حركت را تكرار كنيد.

۷-پرش پروانه


وقتش رسيده كه مقداري ضربان قلب را بالا ببريد! صاف بايستيد، همزمان با يك پرش دست و پا را باز كنيد و با يك پرش دست و پار را جمع كنيد. ۵۰ مرتبه اين حركت را تكرار كنيد.

 

منبع: آكاايران