سالم باشیم

سلامت پوست

خانه/سلامت پوست

آموزش ساخت يك مرطوب كننده روزانه

5 يکشنبه 27 دي 1394
مرطوب كننده ها هم پوست را از بسياري از عناصر دور نگه مي دارند و هم رطوبت از دست رفته ي پوست را در خلال روز جبران مي سازند

غذاهاي طبيعي حاوي همه عناصر سلامتي بخش ضروري براي رشد و نوسازي پوست، مو و ناخن ها هستند. اين مواد غذايي همچنين مي توانند به صورت خارجي مورد استفاده قرار گيرند و با وجود خواص حفاظتي و نشاط بخش خود به طور مستقيم در زدايش، مرطوب سازي و تغذيه و احياي پوست نقش داشته باشند.

مرطوب كننده ها هم پوست را از بسياري از عناصر دور نگه مي دارند و هم رطوبت از دست رفته ي پوست را در خلال روز جبران مي سازند. مي توانيد اين كرم را دوبار در روز پس از استفاده از پاك كننده ها يا تقويت كننده ها بكار ببريد.

مواد لازم جهت تهيه يك مرطوب كننده:

150 ميلي ليتر روغن بادام

90 گرم كره شكلاتي

1قاشق چايخوري ژله

15 گرم موم

125 ميلي ليتر آب مقطر

30قطره عصاره دانه ي گريپ فروت

روغن را با كره و موم مخلوط كرده و آن ها را روي شعله كم درحالي كه گهگاه هم مي زنيد آب كنيد. سپس اين مواد را از روي حرارت برداشته و آب و ژله را نيز به آن اضافه كنيد. مواد را داخل مخلوط كن ريخته هم بزنيد تا نرم و غليظ شوند. سپس عصاره گريپ فروت را به آن بيفزاييد. وآن را در بطري هاي شيشه اي دردار بريزيد. اين مخلوط را مي توانيد حدود 4ماه به اين شكل نگه داري كنيد اما چنانچه نشانه هايي از تغيير رنگ يا كپك در آن ديديد، مخلوط را دور بريزيد.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب زيبايي به روش طبيعي/ چارمين يابسلي/ مترجم: بهناز پياده/ ناشر: شباهنگ/ ص 240