سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

آموزش روش صحيح پاك كردن آرايش

5 چهار شنبه 27 آبان 1394
استفاده از لوازم آرايش هايي با ماندگاري بالا باعث آسيب به مژه ها و سوزش هاي جدي و حساسيت در محدوده چشم و پوست خواهد شد و مي تواند عوارض جبران ناپذيري ايجاد كند. به همين خاطر به چگونگي پاك كردن اين مواد از روي صورت ميپردازيم.

امروزه آرايش ها در برابر گرما مقاوم مي باشند و ساعت هاي زيادي روي صورت باقي مي مانند كه اين جاي نگراني براي تجديد آرايش را كم كرده است و خيال افراد را از اين بابت تقريبا راحت كرده است اما در مقابل جنبه هاي منفي را نيز در بر دارد. استفاده از لوازم آرايش هايي با ماندگاري بالا باعث آسيب به مژه ها و سوزش هاي جدي و حساسيت در محدوده چشم و پوست خواهد شد و مي تواند عوارض جبران ناپذيري ايجاد كند. به همين خاطر به چگونگي پاك كردن اين مواد از روي صورت مي پردازيم.

مراقب چشمانتان باشيد

پوست اطراف چشم نازكترين و حساسترين قسمت پوست صورت مي باشد كه نياز به بيشترين مراقبت را دارد به همين دليل مستعد به سوزش، التهاب و تيره شدن است. بنابراين استفاده روزانه از يك پاك كننده آرايش معطر و خوب قدم اول براي سلامت و تنفس پوست ميباشد. ۲ تا ۳ قطره از محلول پاك كننده را روي پنبه ريخته و براي چند ثانيه ضربه اي و آرام با پوست صورت در تماس قرار دهيد. اين كار باعث مي شود آرايش شما پيش از آنكه خودتان كامل آن را پاك كنيد شروع به حل شدن كند. سپس راحت تر ميتوانيد آرايش را از صورت پاك كنيد.
در صورتي كه آرايش شما ضد آب است از پاك كننده هاي قوي تر استفاده كنيد.
به دليل اين كه اين پاك كننده هاي قوي به گونه اي ساخته شده اند كه ايده آل براي آرايش هاي ضدآب هستند، ساختاري چرب و بر پايه پاك كنندگي دارند. به ياد داشته باشيد اگرچه اين مواد ميتوانند آرايش را از بين ببرند اما ميتوانند مانعي بر پوست بوده و باعث نفوذ در لايه پوست شوند. براي جلوگيري از اين امر بعد از استفاده از پاك كننده ها صورت خود را بشوييد.

كمتر از دستمال مرطوب استفاده كنيد

دستمال هاي مرطوب پاك كننده آرايش مزايايي دارند ولي به طور كلي اشباع شده و مناسب نيستند و در درازمدت باعث حساسيت و التهاب مي شوند. بنابراين در شرايط خاص و كمتر از آن ها استفاده كنيد.

يك پاك كننده دست ساز

از تركيب وازلين و مرطوب كننده مي توانيد يك پاك كننده دست ساز و عالي به دست آوريد. مقداري از اين تركيب را روي پنبه گذاشته و آرايشتان را پاك كنيد و نتيجه جالب توجه را مشاهده كنيد. تنها بخاطر داشته باشيد كه بعد از هركدام از اين روشها صورت خود را بشوييد و تميز كنيد.

 

منبع: بيتوته