سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

آموزش آرايش صورت به شكل طبيعي

5 سه شنبه 19 آبان 1394
براي زيبا شدن لازم نيست زير و روي چشم را سياه و پوست را تيره كنيد. با ساده ترين روش و كمترين مواد آرايشي هم مي توان زيبايي طبيعي داشت.

براي پوشاندن لكه ها و سياهي هاي اطراف چشم به آرايشگاه رفتن نيازي نيست. همين مراحلي كه ما در ادامه برايتان ذكر كرده ايم را اجرا كنيد تا صورتي صاف و زيبا داشته باشيد. براي زيبا شدن لازم نيست زير و روي چشم را سياه و پوست را تيره كنيد. با ساده ترين روش و كمترين مواد آرايشي هم مي توان زيبايي طبيعي داشت.

حلقه هاي سياه را بپوشانيد

پيش از هر اقدامي مرطوب كننده spf دار يا ضدآفتاب مرطوب كننده به پوست خود بزنيد كه انواع پوشش دهنده ها به نرمي روي پوست حركت كنند. سپس از كرم هاي دور چشم براي پوشش كامل تيرگي هاي زير چشم يا كرم پودر براي از بين بردن لكه ها استفاده كنيد. بايد از كرمي استفاده كنيد كه دقيقا همرنگ پوست طبيعي شما باشد. اين كه گاهي گفته مي شود زير چشم خود را با كرمي كه يك يا دو درجه روشن تر است بپوشانيد به هيچ عنوان درست نيست و اصلا حالت طبيعي به صورت نمي بخشد. بنابراين كرمي به رنگ پوست انتخاب كنيد و با انگشتان اشاره آنها را زير چشم بماليد. البته توجه داشته باشيد كه خيلي هم دست نكشيد تا موجب قرمزي يا ورم زير چشم نشود.

زيرساخت

براي ايجاد زيرساخت آرايش، دو خط باريك از كرم دو تا سه درجه تيره تر از پوست را  زير خط گونه ها، دو طرف روي بيني و بالاي ابروها بكشيد و با انگشتان دست آنها را محو كنيد. در تصوير اين خطوط را قرمز مي بينيد اما اين كرم با رنگ روشن تر هم تركيب شده است و رنگي تيره تر يا روشن تر از گردن ايجاد نمي كند.

بازبيني و برطرف كردن اشكال ها

در اين مرحله همه صورت را درست نگاه كنيد تا اگر جايي از پوست به كرم يا پوشش دهنده نياز دارد آن ها را برطرف كنيد. بايد كرم به خوبي در پوست شما نفوذ كرده باشد و در منطقه اي به صورت پخش نشده باقي نماند. براي اينكه پوست زيباتر و صاف تر ديده شود مي توانيد از پودر يا پنكك براي جذب روغن و عرق صورت استفاده كنيد.

رژگونه

رژگونه هاي براق پودري كه با برس روي گونه اعمال مي شوند را فراموش كنيد. ابتدا سيب گونه را پيدا كنيد و براي اين منظور مي توانيد لبخند بزنيد تا گونه هايتان برجسته و گردي آن مشخص شود. كمي رژ يا كرم قرمز رنگ روي گونه قرار دهيد و با انگشتان آن را در گردي گونه محو كنيد. ترجيحا اين كار را بسيار طبيعي انجام دهيد و با توجه به رنگ پوست خود، رنگ قرمز يا گل‌بهي انتخاب كنيد.

سايه براق و صدفي

با انگشت اشاره خود، لايه اي از سايه چرب و براق را پشت چشم قرار دهيد. رنگ استخواني باعث بلند ديده شدن پشت چشم مي شود و اگر اصطلاح نكرده باشيد، ابروهاي تميز نشده را نيز مي پوشاند و نشان نمي دهد. سايه نقره اي‌سفيد نيز همين ويژگي را دارد. براي پوست هاي سبزه و تيره از رنگ زرد مايل به قهوه اي استفاده كنيد. اگر دوست داريد پشت چشم براقي داشته باشيد لايه داخل چشم را نيز سايه بزنيد. اگر سايه چرب روي پلك شما حركت مي كند و به اصطلاح سايه مي ريزد، از فيكساتور براي دوام بيشتر سايه استفاده كنيد.

برق نگاه

براي اينكه به نگاه و چشمان خود عمق و جذابيت بيشتري ببخشيد، بهتر است از سايه هاي طلايي يا مسي روي سايه پايه استفاده كنيد. البته فقط اين نوع سايه را پشت پلك بزنيد و تا استخوان ابروها بالا نبريد. با قلم سايه كمي سايه پشت چشم بگذاريد و با انگشت در سطح پلك پخش كنيد. براي اينكه چشم ها درشت تر ديده شوند، كمي از سايه طلايي را روي قلم مو بزنيد و روي مژه هاي پايين چشم ها بكشيد. طلايي كردن زير چشم باعث مي شود تا چشم براق ديده شود و تيره كردن زير چشم فقط باعث ديده شدن تيره گي هاي پف زير چشم مي شوند.

جذابيت چشم ها

براي جذابيت بيشتر چشم ها، با كمك قلم يا مداد قهوه اي كه براي ابروهاي خود استفاده مي كنيد، پشت چشم يك خط تيره بكشيد و چشم را به سمت بالا حالت دهيد. سپس براي حفظ آن پودر بي رنگ تثبيت كننده بزنيد. سپس دو لايه از ريمل بلند و پرپشت كننده به مژه هاي بالا و پايين بزنيد. مژه هاي پايين نيز به اندازه بالايي ها اهميت دارند. اگر ابروهاي شما پر و پهن نيست بايد با مداد ابرو آنها را پر كنيد و با برس ابرو نيز موهاي ابرو را به سمت بالا شانه كنيد.
براي زيباتر ديده شدن چشم ها، پيش از ريمل زدن فر مژه بزنيد. ريمل را نيز درست از ريشه مژه تا نوك آن بكشيد تا بلندتر و پرتر ديده شود.

رژلب

اگر لب هاي خشك داريد كمي برق لب يا چرب كننده لب بزنيد تا لطافت خود را بازيابند. سپس رژ متناسب با رنگ پوست بزنيد و با دستمال كاغذي اطراف لب را تميز كنيد و اگر زيادي براق است يكي دوباره دستمال را روي لب ها بگذاريد و برداريد. براي اينكه رژ بيشتر روي لب ها دوام داشته باشند، يا با انگشت روي لب بماليد يا لب ها را چند بار به هم بماليد تا رژ به خورد لب ها برود.
هنگام شب، براي براقيت بيشتر، از برق يا اكليل لب استفاده كنيد. پيش از رژ زدن، يك تكه يخ را روي لب هاي خود بكشيد تا رژ براي مدت طولاني تر روي لب ها دوام بياورد.

 

منبع: بيتوته