سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

آموزش آرايش افراد با پوست سفيد

5 پنج شنبه 30 مهر 1394
در اين مطلب نحوي آرايش چشم مشكي و پوست سفيد را با ترفندهاي خاص براي زيبايي هر چه بيشتر بيان مي كنيم .

نحوه آرايش چشم مشكي و پوست سفيد

در اين مطلب نحوي آرايش چشم مشكي و پوست سفيد را با ترفندهاي خاص براي زيبايي هر چه بيشتر بيان مي كنيم.


1. ضد آفتاب مورد نظر را كه در مورد پوستهاي سفيد هم مي تواند بي رنگ وهم رنگي باشد كه در صورت رنگي بودن كمي پوست را از سفيدي مطلق خارج خواهد ساخت را بر روي پوست زده وبا ضربه ي چهار انگشت آن را كاملا بر روي چهره بخوابانيد، پس از يك تا دو دقيقه كه ضد آفتاب كاملا جذب شد از مقدار كمي كرم پودر هماهنگ با رنگ سفيدي پوست نه سفيد تر از آن بلكه به حالتي كه پوست شما را به رنگ هلويي و صورتي زيبايي در آورد ودر عين حال تفاوت چنداني هم با رنگ گردن نداشته باشد، استفاده كرده ويك لايه كه تمام منافذ پوست را بپوشاند بزنيد و باز كمي صبر كرده تا به طور يكنواخت بر روي پوست شما بنشيند .سپس در صورت تمايل به خارج شدن پوست از براقي و مات شدن مي توانيد از پنكيك هماهنگ با كرم پودر مصرفي استفاده كرده و صورت را براي آرايشآماده سازيد.

2. براي آرايش چشم، بسته به رنگ لباس سايه ها را هماهنگ با آن انتخاب كرده و از روشن ترين رنگ سايه براي زير ساخت تا تيره ترين آنها از بالا به پايين به ترتيب سايه ها را بزنيد و چشمها را براي كشيدن خط چشم آماده سازيد. در صورتي كه لباس شما مشكي است از سايه ي سفيد براي زير ساخت در تمامي سطح پشت چشم تا نزديك ابروها زده وبقيه ي سايه را با استفاده از خط چشمي كه قرار است بكشيد پر كنيد.

3. در آرايش چشم چون رنگ سفيد با مشكي متضاد است استفاده از خط چشم سياه ومعمولي بين پوست و چشم كاملا جدايي انداخته و چهره و اعضاي صورت را از هم تفكيك كرده آن را به صورت يك نقاشي نشان خواهد داد، بهتر است براي جذابيت بيشتر و هماهنگي اجزاي آن از سايه يا مدادهاي دودي و خاكستري تيره براي كشيدن خط چشم استفاده كرده و به شكل هاله اي در پشت و زير چشم كشيده و در انتهاي چشم به بيرون ادامه دهيد  و سپس خط پشت چشم را در گوشه به شكل مثلثي پهن كنيد. از سرمه هاي سنگي دودي رنگ كه بسيار چشمها را جذاب تر نشان مي دهد و يا مدادهاي مشكي خشك داخل چشمها بكشيد وتنها مژه هاي پلك بالايي چشمها را ريمل بزنيد واز زدن ريمل به مژه هاي پلك پاييني خودداري كنيد.

4. در مورد آرايش چشمهاي سياه ريز، فقط درپشت چشمها خط چشم ظريف وباريك و بلندي كشيده و ريمل را هم بر روي مژه هاي بالايي و هم پاييني بكشيد.

5. با داشتن چشمهاي سياه و پوست سفيد بهتر است رنگ رژ لب را از رنگهاي گرم و شاد مثل قرمز ،سرخابي و بنفش انتخاب كنيد بخصوص زماني كه لباستان مشكي است و در مواقعي كه لباس به رنگهاي ديگري است هماهنگ با رنگ لباس رژلبتان را انتخاب نماييد.

6. رژگونه را هميشه با رژ لب هماهنگ كنيد با اين تفاوت كه اگر رژ لب را از رنگهاي شاد وپر رنگ انتخاب مي كنيد رژ گونه را ملايم تر وبر عكس اگر رژ لب را ملايم وكمرنگ انتخاب مي كنيد رژ گونه را پررنگ تر بزنيد تا چهره ا ي با پوست سفيد را نه چنان رنگارنگ كرده باشيد ونه زياد بي روح.

منبع: بيتوته