سالم باشیم

زناشویی

خانه/زناشویی

آشنايي با بيماري هاي مقاربتي

5 دوشنبه 17 خرداد 1395
عفونت دستگاه تناسلي، ادراري كه گاهي وارد خون مي شود و به قسمت هاي مختلف بدن سرايت مي كند، اين بيماري از طريق مقاربت ايجاد مي شود.

بيماري هاي مقاربتي:

سوزاك عبارت است از: عفونت دستگاه تناسلي، ادراري كه گاهي وارد خون مي شود و به قسمت هاي مختلف بدن سرايت مي كند، اين بيماري از طريق مقاربت ايجاد مي شود.

بيماري هايي كه از طريق مقاربت منتقل مي شوند و به 2دسته نقسيم مي شوند: يكي به صورت سوزاك و ديگري به صورت سيفليس كه هر كدام عورض و ويژگي هاي خاص خود را دارند. اين بيماري ها به صورت ارثي به فرزندان شخص نيز منتقل مي شود. بايد دانست كه اگر والدين به سوزاك مبتلا باشند فرزندانشان نيز آلوده به اين بيماري مي شوند. ميكروب سوزاك در بدن شخص پراكنده مي شود و بر روي كودك هم تاثير مي گذارد. كودك در موقع تولد اگر در مجراي تناسلي زن به اين ويروس آلوده شود ممكن است حساسترين قسمت بدن، يعني چشم آلود شده، التهاب شده و حتي ممكن است كه به كوري طفل منجر شود. به همين دليل عضو حساس را پس از به دنيا آمدن با محلول خاصي ضدعفوني مي كنند. اين عمل تا حدودي از كوري چشم نوزاد مي كاهد.

بيماري سيفليس و توارث: سيفليس با زخم كوچكي روي دستگاه تناسلي شروع مي شود و تمام بدن را مورد تهديد قرار مي دهد. ميكروب آن وارد خون مي شود و هر نقطه از بدن را آلوده مي كند. ممكن است اين بيماري چندينسال به صورت نهفته درون عضو باقي بماند سپس دوباره ظاهر شود. بايد توجه داشت كه اين بيماري بايستي به موقع و به طور كامل مالجه شود. زيرا ميكروب به كودك منتقل مي شود. اين بيماري در اوايل دوران بارداري از مادر به جنين نفوذ كرده و باعث مرگ جنين مي شود. اگر جنين مقاومت از خود نشان بدهد و زنده بماند پس از تولد به بيماري مادرزادي مبتلا مي شود نه ارثي.

 

 

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب مشاوره و دانستني هاي جنسي و زناشويي/ جرالد ديديسون/ مترجم: محمدرضا دژاكام/ ص:24