سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

آرايش و مراقبت از پوست در 30 سالگي

5 چهار شنبه 6 آبان 1394
آرايش صورت بايد متناسب با سن تان تغيير كند. با ما همراه شويد و بياموزيد كه چگونه بايد متناسب با سن مان آرايش كنيم.

آرايش صورت بايد متناسب با سن تان تغيير كند. با ما همراه شويد و بياموزيد كه چگونه بايد متناسب با سن مان آرايش كنيم.

در اين سن چگونه از پوست مان محافظت كنيم؟

با رسيدن به 30 سالگي نگراني‌هاي شما در مورد جوش‌ها از بين خواهد رفت اما حواس‌تان باشد كه روند نزولي پوست شروع شده است. بعد از سن 30 سالگي نور آفتاب فرصت اين را خواهد داشت تا تاثيرات منفي خود را روي پوست‌تان نشان دهد. احتمالا متوجه شده‌ايد كه خطوط پوستي يا نقطه‌هاي تيره روي پوست‌تان بيشتر و مشخص‌تر شده‌اند؛ به همين دليل استفاده از محصولات ضد پيري و يك كرم چشم روزانه براي جلوگيري از آسيب‌هاي تدريجي از ضروريات است.
حتي يك روز را بدون ضدآفتاب سپري نكنيد. توجه كنيد كه در اين سنين بهتر است از ضدآفتاب‌هايي استفاده كنيد كه علاوه برداشتن SPF بالاتر از 15 و محافظت عليه اشعه‌هاي UVA و UVB حاوي آنتي‌اكسيدان‌هايي مانند چاي سبز و سفيد، ويتامين C و... باشند. همچنين كرم ضد آفتاب را به قسمتي از گردن و دست‌ها كه نور خورشيد به آن مي‌خورد هم بزنيد.

در سن 30 سالگي چگونه آرايش كنيم؟

  • وقتي لوازم آرايش مي‌خريد، خيلي مهم است كه به جز پيدا كردن لوازم آرايش و فكر كردن به ظاهري كه مي‌خواهيد داشته باشيد، به فكر محافظت از پوست و تغذيه كردن آن هم باشيد. هنگام خريد كرم پودر، ماركي را انتخاب كنيد كه داراي SPF هم باشد تا حتي زماني كه ضدآفتاب نمي‌زنيد، يك لايه محافظ روي پوست شما باشد.
  • وقتي به سن 30 سالگي مي‌رسيد، شايد احساس كنيد لب‌هايتان برجستگي سابق را ندارد و بد نيست از رژ لب‌هايي استفاده كنيد كه خاصيت برجسته‌ سازي دارند. رنگ‌هاي توصيه شده براي سن شما در طيف روشن‌ مثل صورتي، كرم يا گلبهي با قابليت پوشانندگي بهتر است.
  • براي آرايش چشم در طول روز از رنگ‌هاي خنثي مثل صورتي يا كرم استفاده كنيد؛ مگر اينكه بخواهيد آرايش غليظ‌ تري داشته باشيد، در اين صورت از رنگ‌هاي تند و شبرنگ استفاده نكنيد. فراموش نكنيد رنگ روشن و ملايم را روي پلك بزنيد و سايه تيره‌ تر از همان تناژ رنگ را براي گوشه خارجي استفاده كنيد. در آخر مي‌توانيد با يك سايه تيره‌ تر رنگ زير مژه‌هاي پايين را تيره كنيد تا چشم حالت خود را از دست ندهد.
  • گونه‌هايتان را با يك رژگونه قهوه‌اي ملايم جلوه دهيد تا صورتتان از حالت مصنوعي خارج نشود. تيره كردن گونه‌ها سن را زيادتر نشان مي‌دهد.
  • مطمئن باشيد در اين سن هنوز ابروهايتان نريخته است ولي اگر مي‌خواهيد ابروهايي زيباتر داشته باشيد با يك مداد كمرنگ قهوه‌اي به آنها حالت دهيد ولي مواظب باشيد از حالت طبيعي خارج نشود.

 

منبع: بيتوته