سالم باشیم

سلامت پوست

خانه/سلامت پوست

آبرساني انواع پوست

5 سه شنبه 12 مرداد 1395
با آب رساني يا هيدرودرمي، از راه بيروني رطوبت پوست افزايش مي يابد

يكي از روش هاي رايج زيبا سازي پوست، آب رساني است. با آب رساني يا هيدرودرمي، از راه بيروني رطوبت پوست افزايش مي يابد. با اين روش به دليل رطوبت رساني به سلول هاي لايه شاخي و تورژسانس انها و تورم سلول ها، پوست شاداب تر مي شود و فرد احساس خوبي در مورد كيفيت پوست خود پيدا مي كند، اما چون اثر آب رساني موقت است، بهتر است فقط قبل از مهماني يا مراسم خاص انجام شود.

بهترين سن براي آبرساني:

از 30 سال به بالا، با افزايش سن، چين و چروك پوست(به خصوص در پوست هاي خشك) بيشتر مي شود. امروزه با بكار بردن روش هايي مي توان با تزريق مواد جاذب آب، پوست را هيدراته كرد. شايع ترين روش، مزوتراپي است كه در آن هيالورونيك اسيد كه يك گليكوپروتئين جاذب آب است به پوست داده مي شود تا كمبود آن را جبران كند.

نوشيدن 8ليوان آب و خوردن ميوه و سبزي كافي به عنوان آب رسان

مواد فوق نمي توانند جايگزين آب رساني شوند، زيرا آبرساني يك كار فانتزي است، نه يك روش درماني. اين كار بيشتر براي زيبا و شاداب كردن پوست انجام مي شود، بنابراين كسي كه پوست خوبي دارد، به آن نيازي ندارد.

 

آب رساني براي كساني كه پوست خشك يا چرب دارند:

كساني كه پوست چرب و جوشدار دارند به دليل اين كه بعد از هيدرودرمي بايد از كرم هاي مرطوب كننده و چرب كننده استفاده شود، بهتر است آبرساني انجام ندهند، چون جوش ها بيشتر مي شوند. اما كساني كه پوست خشك و معمولي دارند مي توانند از اين روش ها استفاده كنند و البته آب رساني بيشتر براي پوست هاي خشك پيشنهاد مي شود. بعد از هم لازم است از كرم هاي مرطوب كننده قوي استفاده كرد تا رطوبت پوست حفظ شود.

 

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب پوست، مو و زيبايي / دكتر بهروز باريك بين/ ناشر: تيمورزاده/ ص: 24