سالم باشیم

سلامت مو

خانه/سلامت مو

آب كلر دار استخر براي مو ضرر دارد؟

5 يکشنبه 24 آبان 1394
شنا كردن روزانه در آب كلردار باعث خشكي مو شده و مي‌تواند موها را دچار مشكل‌هاي فراواني از جمله شكستن موها، ژوليدگي زياد و ظاهر تيره و غيرشفاف كند...

شنا كردن روزانه در آب كلردار باعث خشكي مو شده و مي‌تواند موها را دچار مشكل‌هاي فراواني از جمله شكستن موها، ژوليدگي زياد و ظاهر تيره و غيرشفاف كند...

براي برطرف كردن كلر موجود بايد روزانه از شامپو استفاده شود و البته موارد زير نيز مي‌تواند مفيد باشد:

از شامپوهاي ملايم مخصوص موهاي خشك و آسيب‌پذير استفاده كنيد. بيشتر از روزي يك بار شامپو نكنيد. بعد از شامپو كردن به طور كامل موها را آبكشي كرده تا هيچ‌چيز باقي نماند.

بعد از هر شامپو كردن از نرم‌كننده استفاده كنيد؛ زيرا باعث ايجاد يك لايه نازك روي مو شده و از خشكي موها جلوگيري مي‌كند؛ درخشندگي مو را افزايش مي‌دهد و شانه كردن را آسان‌تر مي‌كند.

موها را با شانه‌اي كه فاصله دندانه‌هاي آن زياد و نوك آنها گرد است به آرامي شانه كنيد. هرگز موهاي خيس را برس نزنيد. در‌هم رفتگي موها را با شانه كردن ملايم از نوك مو به طرف ريشه آن برطرف كنيد.

از يك مدل موي ساده و كوتاه كه كمترين دستكاري را احتياج دارد استفاده كنيد. اگر قصد داريد موهايتان را رنگ كرده يا به طور شيميايي صاف ‌كنيد براي به حداقل رساندن صدمه به موها به يك فرد با تجربه مراجعه كنيد. موهاي آسيب‌ديده در اثر مواد رنگ يا دكلره، بيشتر و سريع‌تر دچار صدمه مي‌شوند.

بعضي‌ها عادت دارند هر روز براي خشك كردن سريع‌تر موهايشان پس از خروج از استخر يا دوش گرفتن از سشوار استفاده كنند. بهتر است بدانيد خشك كردن موها به وسيله سشوار، به شرط آنكه از حرارت كم يا بدون حرارت و با سرعت ورزش پايين باشد، حتي اگر روزانه مورد مصرف قرار گيرد به موها‌ آسيبي نمي‌رساند. شما بايد سشوار را در فاصله 15 تا 30 سانتي‌متري موها گرفته و جريان باد را روي موها متمركز كنيد. براي جلوگيري از سوختن پوست سر، سشوار را مدت طولاني روي يك قسمت خاص سر نگه نداريد. مواظب باشيد موها را بيش از اندازه خشك نكنيد چرا كه موها براي نرمي احتياج به رطوبت بيشتر دارند.

 

منبع: بيتوته